0 toodet ostukorvis, hind kokku - 0 €

Gorizontõ Estonii 2014/2015

Järjekorras kümnes Gorizontõ Estonii on pühendatud Eestimaa saartele, täpsemalt Lääne-Eesti saartele, kus on säilinud paljuski traditsiooniline elulaad oma kombestiku, külaelu ja tavadega, aga kindlasti palju unikaalset ja puutumatut loodust.

Eestis on saari kokku üle 1500, neist suurusega üle poolteise ruutkilomeetri aga 27. Mitmetel saartel on ka rikkalik ajalugu, neil on pikka aega olnud püsiv inimasustus, sealt on üle käinud mitmed sõjad, aga samas on üles kasvanud ka mitmed põlvkonnad inimesi, kes on oma kodukandile kuulsust toonud.

Väikesaared vajavad tähelepanu ja kaitset. Loodusest järjest kaugeneva ühiskonna liikmetena ei oska me sageli käituda ümbritsevaga arvestavalt, see põhjustab loodusväärtuste kadu. Et seda ei juhtuks, on vaja kasutada saari säästvalt: nõnda püsivad sealsed maastikud, väikesed inimasulad, taime- ja loomaliikide kasvukohad ja elupaigad.

Ajakirjas on kokku 21 artiklit meie saarte elusloodusest, geoloogiast, aga ka erinevatest aspektidest saarte ajaloos.

Millisena võiks näha meie saarte tulevikku? Geograaf Aado Keskpaik ja looduskaitsja Toomas Kokovkin pakuvad oma stsenaariume.

Koostaja Toomas Tiivel.

 

3 € Soovin

Telli postiga koju

3 € Soovin

Osta digiajakiri

 
Vene keeles…
Горизонты Эстонии – что это?
Перед вами сборник статей из журналов „Хорисонт” и „Эести лоодус”, издаваемых в Эстонии объединением „Журналы о природе”. Эти научно-популярные журналы посвящены науке, природе, географии, истории и культуре разных стран, в наш же сборник вошли статьи, целиком или главным образом ориентированные на Эстонию.